גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות

שירותי אבחון

אבחון בעיות שינה נעשה על ידי מומחי המרכז לרפואת שינה. הבדיקות אליהן נשלח הפונה תלויות בסוג הבעיה ובשיקול הדעת הקליני של רופאי המרכז לרפואת שינה. חלק ניכר מהבדיקות במרכז לרפואת שינה כלולות בסל שירותי הבריאות של קופות החולים השונות וחלקן נעשות באופן פרטי.

שיחת ייעוץ בנוגע לבעיות שינה

מתבצעת במרכז לרפואת שינה על ידי מומחי המכון, על פי ראיון קליני ותוצאות בדיקות קודמות ובמידת הצורך על פי בדיקות שינה במעבדה או בביתו של הפונה. במהלך השיחה הרופא יוכל להמליץ ולהפנות להמשך בירור אם יהיה בכך צורך.

בדיקת שינה במעבדה - Polysomnography

הבדיקה במרכז לרפואת שינה מתבצעת בחדר שקט ופרטי המצוייד במכשור רפואי המאפשר רישומים אלקטרו-פיזיולוגיים של גלי המוח (EEG), מתח השרירים (EMG), תנועות עיניים (EOG), תנועות הנשימה, פעילות הלב, תנועות הרגליים ורמת ריווי החמצן בדם.

הבדיקה מתחילה בשעות הערב בראיון עם טכנאי הלילה במעבדה. הרישום נעשה ע"י הדבקת אלקטרודות במקומות שונים בגוף, באמצעותן ניתן לעקוב אחרי הפעילות הפיזיולוגית בזמן השינה. במהלך הלילה צוות של טכנאים מיומנים שהוכשרו באופן מיוחד בביצוע בדיקות שינה מפקחים על ביצוע הבדיקה מחדר הבקרה. הטכנאים יתנו מענה לכל קריאה או בקשה במהלך הלילה. הבדיקה במרכז לרפואת שינה איננה כואבת ומרבית הנבדקים מדווחים על שנת לילה רגילה כפי שהם ישנים בביתם.

בבוקר הטכנאים מסירים את האלקטרודות ומנתקים את הנבדק ממכשירי הרישום. לאחר הבדיקה מומחי המרכז לרפואת שינה מפענחים את הרישומים שנעשו בלילה ועל סמך רישומים אלה והאינפורמציה שנמסרה בראיון נקבעת האבחנה ונשלח מכתב סיכום ותוצאות לנבדק ולרופא המפנה.

בדיקת שינה בבית הנבדק בשיטת WatchPAT
(או Peripheral Arterial Tonometry)

WatchPATשיטה חדשנית המאפשרת לבאים לבדיקת שינה לאבחון דום נשימה בשינה (OSAS) להבדק בנוחות וביעילות בביתם. המכשיר לבדיקה ביתית נועד לאבחון הפרעות נשימה בשינה באמצעות ניתוח שינויים בזרימת הדם באצבע. על סמך רישומים אלו גם נקבעת איכות השינה ושלבי השינה העמוקה והקלה. המכשיר פשוט להפעלה ואינו גורם לאי נוחות בזמן השינה. השיטה מבוססת על טכנולוגיה פורצת דרך שפותחה במרכז לרפואת שינה. המכשיר מיוצר בישראל על יי חברת איתמר מדיקל והוא מאושר על ידי משרד הבריאות הישראלי והאמריקאי ה-(FDA). לאחר קבלת המכשיר באחד מסניפי המרכז לרפואת שינה יכול הנבדק לחזור לביתו ולישון בנוחות אליה הוא רגיל כשלידו מוצמד מכשיר דמוי שעון. בבוקר הנבדק יחזיר את המכשיר למעבדה ונתוני הבדיקה יוזנו למחשב ויבדקו על ידי אחד ממומחי המרכז. על סמך תוצאות הבדיקה והאינפורמציה שנמסרה בראיון הראשוני נקבעת האבחנה ונשלח מכתב סיכום ותוצאות לנבדק ולרופא המפנה.

שיטה זו חוסכת לנבדקים המתאימים את אי הנוחות הכרוכה בשינה במעבדה ומאפשרת לנבדקים רבים לבצע את בדיקת השינה בנוחות אליה הם רגילים בבית. שאל את רופא המשפחה שלך על האפשרות להבדק בשיטת WatchPAT במרכז לרפואת שינה מיסודה של המעבדה לחקר השינה, הטכניון, מכון טכנולוגי לישראל. או פנה אלינו לקבלת מידע נוסף.

בדיקת מקצב השינה בשיטת ה- Actigraph3641915814_Big_20190220194139.378.jpg

שיטה המאפשרת מעקב אחרי מקצבי השינה - עירות של הנבדק בעזרת מכשיר דמו שעון המוצמד ליד למשך מספר ימים. לאחר קבלת המכשיר וענידתו על היד הנבדק חוזר לחייו הרגילים בזמן שהמכשיר עוקב אחרי מקצב הפעילות לאורך כל התקופה. בסיום תקופת הבדיקה ינתחו מומחי המרכז לרפואת שינה את תוצאות הבדיקה. על סמך תוצאות הבדיקה והאינפורמציה שנמסרה בראיון הראשוני נקבעת האבחנה ונשלח מכתב סיכום ותוצאות לנבדק ולרופא המפנה.

בדיקה לאבחון אין אונות בשינה

בדיקה המאפשרת אבחנה מדויקת בין אין - אונות (אימפוטנציה) הנגרמת מסיבות אורגניות ובין מצבי אין אונות הנגרמים עקב מצבים נפשיים. הבדיקה מבוצעת במקביל לבדיקת שינה רגילה במרכז לרפואת שינה. על סמך תוצאות הבדיקה והאינפורמציה שנמסרה בראיון הראשוני נקבעת האבחנה ונשלח מכתב סיכום ותוצאות לנבדק ולרופא המפנה.

בדיקת רמת ישנוניות וערנות יומית

מטרת הבדיקה היא לבצע מדידה אובייקטיבית של רמת הישנוניות ביום והערכה של כשירותו של הנבדק/ת לתפקד במשך היום ללא סיכונים הקשורים בהירדמות בלתי רצונית. הבדיקה נעשית על ידי מדידה של רמת הישנוניות והערנות במצבים מונוטוניים שונים ועל פי פרוטוקולים מקובלים בתחום (MSLT, MWT). בדיקת רמת הישנוניות ביום מלווה בדרך כלל בבדיקת שינה רגילה, בלילה שקודם לבדיקת היום, במעבדה לרפואת שינה. על סמך תוצאות הבדיקה המבוצעת ביום והבדיקה בלילה וכן האינפורמציה שנמסרה בפגישת הייעוץ נקבעת האבחנה ונשלח מכתב סיכום ותוצאות לנבדק ולרופא המפנה.


שאל את רופא המשפחה שלך על האפשרות להיבדק במרכז לרפואת שינה מיסודה של המעבדה לחקר השינה, הטכניון, מכון טכנולוגי לישראל. אנו במרכז לרפואת שינה עמלים ימים כלילות על מנת שתוכל/י לישון שנת לילה נהדרת, נשמח לענות על שאלות נוספות באמצעות דף יצירת קשר או במענה הטלפוני בסניפי המרכז.

שם
_price
_Quanity
מחק
_Confirm_and_pay