גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות

שאלות ותשובות-CPAP

אני אוהב את ה -CPAP שלי, אבל אני ממשיך לנשום גם דרך הפה ולהזיל ריר על הכרית, למרות שרופא השינה שלי אמר שה -CPAP יגרום לכך שהפה שלי ישאר סגור, מה לעשות?

חולים אחדים דווחו על שימוש ברסן פה של אתלטים (ATHLETS MOUTHGUARD). ניתן לרכשו בחנויות ספורט (בארה"ב מחירו כ-$2). רסן זה מונע נשימה דרך הפה בעת השימוש ב-CPAP. נסה את הרסן והודיענו לגבי התוצאות.

אני אוהב את ה -CPAP שלי, אבל תכופות אני מקיץ באמצע הלילה עם פה או גרון יבשים. כתוצאה מכך אני קם לשתות מים ואחר כך אני צריך לקום שוב לשירותים, הצעות?

חולים אחדים מחזיקים קופסה של סוכריות מנטה ליד מיטתם. כאשר הם מקיצים עם יובש בגרון, הם מניחים סוכריה בין הלחי לשיניים וחוזרים לישון, נסה זאת (רצוי להשתמש בסוכריות ללא סוכר). 

אני אוהב את ה -CPAP שלי, אבל הצינור והתקן הראש מסתבכים באמצע הלילה, ולעתים אני מקיץ ומוצא את הצינור כרוך מסביב לצוואר, מה לעשות? 

יש חולים המהדקים או קושרים את הצינור שלהם לכרית או לסדין, כדי להבטיח שיישאר במקומו. אבל אם אתה מתהפך על משכבך כל הלילה וחש עייף בבוקר, רצוי שתתייעץ עם רופא השינה שלך בנוגע לבדיקת מעקב.

אני אוהב את ה -CPAP שלי, אבל כיצד להשתמש בו כשאני מצונן, חולה בשפעת, או סובל מנזלת אלרגית, ואפי "סתום" לחלוטין?

חולים אחדים גילו שלחץ האוויר של ה-CPAP הוא התרופה הטובה ביותר עבורם לפתיחת "אף סתום". נסה את ה"טיפול" לפי השלבים הבאים: 

  1. חבוש את מסכת ה-CPAP, הפעל אותה, ונשום דרך הפה במשך 2 דקות. תשמע קולות משונים בזמן שלחץ האוויר ינקה את האף שלך. 
  2. שאף אוויר דרך האף ונשוף דרך הפה במשך 2 דקות. 
  3. סגור את הפה, שאף, ונשוף דרך האף, הוא צריך להיות נקי. 
  4. אם לא, חזור על צעדים ב' ו-ג' עד שתוכל לשמור את הפה סגור, וסוף כל סוף להרדם. 

אם שיטה זו אינה עוזרת לך, התייעץ עם רופא השינה שלך. הזהר מפני נטילה יום-יומית של טיפות/תרסיסי אף שונים. סוגים מסוימים מקילים בתחילה, אך למעשה מחריפים את הבעיה בשימוש ממושך. זכור: לכל תרופה עשויות להיות תופעות לוואי, גם אם היא נמכרת ללא מרשם רופא.

אני אוהב את ה -CPAP שלי, אבל אשתי מתלוננת שהרעש מפריע לה לישון. אני, הודות ל-CPAP, כמובן ישן כמו דוב, ונראה לי שהיא סתם נטפלת אלי, רעיונות? 

שאל את הסוכן ממנו רכשת את המכשיר, האם ליצרנית ה-CPAP שלך יש "משתיק קול" כמו לדוגמה ה-RESPIRONICS WHISPER CUP. משתיק הקול עשוי להפחית את רמת הרעש בצורה ניכרת. נסה דגמים אחרים מחברות אחרות. אחד החולים הגה רעיון מבריק, הוא קירב את מיטתו לארון, קדח חור בדלת הארון עבור הצינור ומאז אשתו אינה שומעת את המכשיר. אם גם פתרון זה נכשל, נסה להציע לה אטמי אוזניים. אפשר לקנותם עבור שקלים בודדים בכל בית מרקחת. בהצלחה. 

אני אוהב את ה -CPAP שלי, אבל אני אוהב שחדר השינה שלי קר מאוד (כ-15 מעלות בקיץ ובחורף). לעיתים אני מרגיש את לחץ האוויר כשני קרחונים הננעצים באפי, מה לעשות? 

חולים מסוימים גילו שתנור קטן הממוקם לפחות 30 ס"מ מפתח כניסת האוויר ל-CPAP, פותר את הבעיה. הוא מחמם את האוויר לפני שאתה נושם, כך שאפך לא צריך להתמודד עם הקרחונים. יש חולים שפותרים בעיה זו על ידי כיסוי הצינור בשמיכה וחימומו על ידי הגוף. יצרנים מסוימים מוכרים התקני לחות מחוממים שעשויים אף הם לעזור. 

אני אוהב את ה -CPAP שלי רק כאשר אני ישן על הצד, אבל כאשר אני ישן על הגב אני מרגיש שאני נחנק. מה לעשות? 

ברוך הבא לעולמה של "תסמונת דום נשימה תלויית תנוחה". אנשים רבים נוחרים ומפסיקים לנשום רק כאשר הם ישנים על גבם. הסיבה לכך היא, שכוח המשיכה גורם ללשונם ולרקמות הרכות שבגרונם לסגור את מעברי האוויר. לחץ האוויר הותאם לך על פי ניסיון של לילה אחד בו היית מחובר לצינורות שונים וקרוב לוודאי שלא ישנת "כמו בבית". למזלך, חברות מסוימות פיתחו CPAP שמשנה את לחץ האוויר במהלך הלילה, כך שאתה אף פעם לא מקבל יותר מדי או פחות מדי אוויר. התייעץ עם רופא השינה שלך בנוגע למכשיר שמתאים את הלחץ באופן אוטומטי, כגון: DPAP, Resumed AUTO-SET, Devilbiss Horizon Rerpironics Virtuoso . יתרון נוסף למכשיר האוטומטי הוא שאין צורך להתאמה מחדש במקרה של השמנה או הרזיה. 

אני אוהב את ה -CPAP שלי, אבל אני כנראה חסר מנוחה בשינה בגלל שרצועות הוולקרו נפתחות בלילה, ותכופות אני מקיץ בבוקר עייף וזועף, הצילו!!! 

היצרנים משתמשים בוולקרו כדי שהמוצרים יתאימו לאנשים שונים, לאחר שהתאמת סופית את המסכה שלך, התאמה מושלמת, שדך או תפור את רצועות הוולקרו למקומן, דבר זה ימנע את התבלות הוולקרו ועשוי לפתור בעיה זו. 

אני אוהב את ה -CPAP שלי, אבל כאשר אני קם לשירותים אני מתקשה בחבישת המסכה מחדש ולעיתים קרובות אני עייף מדי בכדי לטרוח ולעשות זאת. אני לא רוצה להדליק אור כדי לא להפריע לאשתי, מה לעשות? 

במקום להסיר את המסכה מהפנים, נסה לנתק רק את הצינור מהמכשיר או מהמסכה, ואז עליך לבצע רק פעולה אחת פשוטה כאשר אתה חוזר למיטה.

אני אוהב את ה -CPAP שלי, אבל אני ישן על צדי השמאלי ולעתים בעת שאני נושף, אוזני השמאלית מתפוקקת (כמו בנחירה/ המראה של מטוס). התייעצתי על כך עם רופא המשפחה ולדעתו תופעה זו נובעת מלחץ בחצוצרת השמיעה שלי, אך אין לי דלקת באוזן. לדעתו של רופא השינה, אם אפחית 40 ק"ג ממשקלי, לא אזדקק ללחץ אוויר כה גבוה, אך לא היתה לו עצה בנוגע לאוזן, מה לעשות? 

חולה אחת גילתה שהבעיה קרתה כאשר אוזנה נלחצה על הכרית. היא מצאה שכרית סרוויקאלית (צווארית) פתרה את הפקקת המעצבנת מאחר והאוזן לא נחסמה יותר על ידי הכרית. 

אני אוהב את ה -CPAP שלי, אבל אני רגיש מאוד לאור שחודר לחדר השינה שלי ולאחר שאני מתעורר פעם אחת, אני מתקשה לכבות את לחץ האוויר מה-CPAP ואיני יכול להרדם שוב, מה לעשות? 

כאשר אתה מתעורר באמצע הלילה כבה את ה-CPAP והדליקו מחדש על מנת שמנגנון השהיית לחץ האוויר יופעל מההתחלה. מנגנון זה דואג לכך שהלחץ יתחיל ברמה מאוד נמוכה, ויתגבר בהדרגה. רצוי שתקנה וילונות מאפילים או תבדוק את התריסים, קיימים גם כיסויי עיניים מבד המיועדים לשינה.

אני אוהב את ה -CPAP שלי, אבל אני משתמש בכריות אף במקום במסכה, ובמתאם זווית. למרות זאת אני חש שאפי נלחץ למעלה, דבר שגורם לי לאי נוחות רבה, מה לעשות? 

נסה צינור גמיש במקום מתאם זווית, זה עשוי למנוע את הבעיה. לילה טוב.

שם
_price
_Quanity
מחק
_Confirm_and_pay